Internetinių svetainių kūrimas

Internetinių svetainių kūrimas – tai darbas, susijęs su interneto (World Wide Web) arba intraneto (privataus tinklo) svetainės kūrimu. Svetainės kūrimas gali skirtis, pradedant nuo paprasto puslapio kureme yra tik tekstas iki sudėtingų žiniatinklio programų, elektroninių įmonių ir socialinių tinklų paslaugų.

Internetinių svetainių kūrimas, su kuo dažniausia susiduria svetainių kūrėjai: žiniatinklio inžineriją, žiniatinklio dizainą, žiniatinklio turinio kūrimą, ryšį su klientais, kliento / serverio pusės scenarijus, žiniatinklio serverio ir tinklo saugos konfigūraciją ir el. prekybos kūrimą.

Internetinių svetainių kūrimas „web development“ paprastai reiškia šiuos aspektus: žymėjimo ir kodavimo rašymą, dizaino kūrimą. Svetainės kūrimui gali būti naudojamos turinio valdymo sistemos (TVS), kad turinio keitimas būtų lengvesnis ir prieinamas. 

Programavimo būrelis Internetinių svetainių kūrimas

HTML

Internetinių svetainių kūrimas

HyperText Markup Language HTML yra žymėjimo kalba, kurią žiniatinklio naršyklės naudoja tekstui, vaizdams ir kitai medžiagai interpretuoti ir sudaryti į vaizdinius arba garsinius tinklalapius. Numatytosios kiekvieno HTML žymėjimo elemento charakteristikos apibrėžiamos naršyklėje ir šias charakteristikas galima pakeisti arba patobulinti tinklalapio kūrėjui papildomai naudojant CSS.

Žiniatinklio naršyklės gauna HTML dokumentus iš žiniatinklio serverio arba iš vietinės saugyklos ir pateikia dokumentus į daugialypės terpės tinklalapius. HTML semantiškai aprašo tinklalapio struktūrą ir iš pradžių įtraukė dokumento išvaizdos užuominas.

CSS

Internetinių svetainių kūrimas

Cascading Style Sheets (CSS) yra stiliaus lapų kalba, naudojama dokumento, parašyto žymėjimo kalba, pvz., HTML apipavidalinimui. CSS yra kertinė pasaulinio žiniatinklio technologija kartu su HTML ir JavaScript.

Cascading Style Sheets (CSS) yra stiliaus lapų kalba, naudojama dokumento, parašyto žymėjimo kalba, pvz., HTML apipavidalinimui. CSS yra kertinė pasaulinio žiniatinklio technologija kartu su HTML ir JavaScript.

 

JavaScript

Internetinių svetainių kūrimas

JavaScript dažnai sutrumpinta JS, yra programavimo kalba, kuri kartu su HTML ir CSS yra viena iš pagrindinių žiniatinklio technologijų. 2022 m. 98 % svetainių naudoja JavaScript kliento pusėje tinklalapių veikimui, dažnai įtraukiant trečiųjų šalių bibliotekas. Visose pagrindinėse žiniatinklio naršyklėse yra skirtas „JavaScript“ variklis, skirtas kodui vykdyti vartotojų įrenginiuose.

Nors JavaScript ir Java kalbų pavadinimai panašūs, pačios kalbos nėra susijusios – abi kalbos perėmė C kalbos sintaksę, bet semantiškai jos labai skiriasi, taip pat visiškai nesuderinami yra jų objektiniai modeliai.

Visual studio code

Internetinių svetainių kūrimas Žaidimų kūrimo būrelis

Visual Studio Code“, taip pat paprastai vadinamas VS code, yra „Microsoft“ su „Electron Framework“ sukurta kodo redagavimo programa, skirta „Windows“, „Linux“ ir „MacOS“. Didžiausias šios programos privalumas yra tas, kad ji yra visiškai nemokama.

„Stack Overflow 2023“ kūrėjų apklausoje „Visual Studio Code“ buvo įvertintas kaip populiariausias kūrėjo aplinkos įrankis tarp 86 544 dalyvių, iš jų 73,71 % pranešė, kad naudojasi šiuo įrankiu. Naudojimas išaugo  tarp besimokančių koduoti, palyginus su besinaudojančiais darbo vietoje (78 % ir 74 %).

Bendraukime

Contact Form Demo (#3)